Porsche Museum – и там има "роботи".

Ще може ли да води нормален живот?

– Не! Той ще бъде инженер.

Dilbert – The Knack

На следващия ден след състезанието имахме възможност да посетим музея на Порше. Според мен няма по-добър завършек на едно състезание по роботика с основна тема Smart Moves, от това да посетиш музей на автомобилостроенето. Не! Още повече. Музей на емблемата в спортните автомобили на стария континент – Порше. Ще премина направо към снимките и по-добре да не говоря много много.

Първото нещо в музея на Порше е паркинга на музея. В този случай бе трудно да се направи разлика между паркинг (в който всичко без нашия Форд Галакси бе Порше) и самия музей.

Роботизираните системи от тип ескалатор са познати на широката обществена маса с почти безотказната им работа и висока ефективност. На следващата снимка е изобразен най-дългият ескалатор , който е попадал на вниманието ми. Необходими са 75 секунди на обект да стигне от долна мъртва точка до горна мъртва точка! (какви изречения пиша само 🙂 )

В музея имаше поршета всякакви.

Основополагащи
Стари
Нови
Бързи
Скъпи

Разрязани
За разбирачи

Сигурен съм, че посещението на толкова заредено с инженерна и креативна енергия място ще окаже огромно влияние върху нас.

Related Posts

Comments (1)

Ау, класическото черно е просто невероятен екземпляр!

Leave a comment